O nás

Společnost Satomar se zrodila v Brně v roce 2010. Za jejím vznikem stojí dvojice bývalých redaktorů legendárního časopisu Computer: Radek Bábíček s Vláďou Janečkem. Ti se ve své novinářské kariéře setkali na zahraničních konferencích a veletrzích se spoustou zajímavých a unikátních produktů, které měly jedinou chybu. Nedaly se sehnat v České republice. Proč to tedy nezkusit a tyhle zajímavé gadgety sem nezačít vozit? A tak vznikl Satomar. 

BoogieBoard, Ainol, Pipo...

V úplných začátcích jsme se zabývali i prodejem fototechniky, ale první úspěch přineslo uvedení značky Boogieboard. Právě tento impuls definitivně nasměroval firmu k její hlavní náplni – uvádění nových produktů na český trh. Díky tomu se firma dostala do povědomí velkých prodejců, což se projevilo v ještě mnohem větším měřítku s tablety Ainol a Pipo.

Na přelomu let 2013 a 2014 dozrál čas na další velký posun. Místo dovozu již existujících značek přišel požadavek na vytvoření vlastnho brandu. A nezůstat jen u jeho vytvoření, ale zajistit jej kompletně. Od návrhu značky přes vytipování produktů, zajištění jejich výroby až po dodání ve stavu kompletně odpovídající evropské legislativě ke skladu zákazníka.

Boogieboard

Cube1, Deveroux, Beik

Výrazný úspěch značky Cube1 představoval skvělý odrazový můstek k uvedení velkého množství dalších produktů. Nové značka Deveroux se zaměřila na chytré hodinky, Beik zase nabízel širokou paletu elektroniky. Proč se ale pouze zaměřovat na tyto segmenty trhu? Satomar si úspěšně vyzkoušel mimo jiné i cyklistické helmy Livall nebo drony JJRC.

Samozřejmě, ne všechno se povedlo, a ne každý produkt byl úspěšný. Jestli ale něco dobře charakterizuje naši firmu, tak jsou to skvělé nápady…které ale občas trochu předběhnou dobu. 

Cube1

EET - Sunmi, Imin, Scangle

V roce 2016 ale Satomar narazil na něco opravdu skvělého. V ČR se pomalu začínalo mluvit o EET a na jednom zahraničním veletrhu jsme objevili oranžový POS terminál značky Sunmi. Z dovozu původně jednoho typu terminálu jsme se ve spolupráci se Sunmi vypracovali až k nabídce desítek produktů, na které můžete narazit nejen v obchodech, ale i restauracích, hotelech či skladech.

V současné době představuje Sunmi a obecně POS terminály hlavní náplň naší společnosti. Už dávno se neorientujeme jen na český a slovenský trh, ale terminály dodáváme doslova do celého světa. Značku Sunmi doplnil v portfoliu ještě iMin a Scangle. 

Sunmi

IQ-TECH, Aquanax

Nebyl by to ale Satomar, kdyby se orientoval pouze na jednu značku. Dalšímu velkému distributorovi, společnosti Agora, dodáváme široké portfolio produktů, které spadají do kategorie chytrá domácnost. Začínali jsme v roce 2019 a značka iq-tech se od té doby mnohonásobně rozšířila. Zahrnuje vše od chytrých polštářů po bezpečnostní alarmy.

Pořád se nebojíme zkoušet i úplně nové oblasti. A tak jsme v roce 2020 začali se zahradními zavlažovacími systémy Aquanax.

Kromě dodávání fyzických produktů jsme se také pustli do oblasti cloudových služeb, na míru optimalizované především pro IOT a spotřební elektroniku, pro které využíváme vlastní platformu OpenCloud spojenou s uživatelskou nástavbou MONITORIQ. 

OpenCloud

Kde nás najdete nebo jste nás mohli vidět

Každoročně navštěvujeme i několikrát světové výstavy a veletrhy v Berlíně, Barceloně, Dubaji, Düsseldorfu či Hongkongu, kde hledáme neotřelé a inovativní produkty pro naše zákazníky.

Za tu dobu jsme si vybudovali širokou paletu spolehlivých dodavatelů, se kterými spolupracujeme již řadu let. 

Jak šel čas

2010

Založení společnosti
Prodej fotopříslušenství
přes web FotoFanda.cz

2012

Kreslící LCD bloky BoogieBoard
Distribuce tabletů Ainol

2013

Distribuce tabletů Pipo

2014

OEM výroba telefonů Cube1

2016

distribuce značky Citaq
distribuce značky Sunmi

2017

Chytrá domácnost Revogi
Zdravotní testery Viatom

2018

OEM výroba chytré
domácnosti IQ-TECH
OEM výroba herního 
příslušenství X-GAMER

2019

Začínáme s RFID tagy
a technologiemi
Distribuce Jumper Medical
a jejich výrobků AngelSounds

2020

Kamery, notebooky HETRIX
Distribuce POS Scangle

2021

Spuštění vlastního cloudu
OpenCloud a platformy
Monitoriq

2022

Distribuce POS IMIN
OEM výroba polohovacích
stolů PROFIDESK

2023

Elektronické cenovky ESL
OEM elektromotorky ViaGo
Prodejní kiosky S-Kiosk
???

Máme vizi
a nebojíme se ji použít!

Telefon / Email
  • 725 325 271
  • info@satomar.cz
  • www.satomar.cz
Firma
  • Satomar, s.r.o.
  • IČ: 29201586
  • DIČ: CZ29201586
Adresa
  • Karlova 37
  • 614 00 Brno
  • Česká Republika